top of page
DSC_1928kk.jpg

PROJECTS

Throughout my career, I always wanted to take part in different tasks, learn new skills and explore new techniques. I was lucky enough to work on many different projects and make my own. As I progress rapidly in my career, I am proud to be the cinematographer of a giant 6-part documentary. Please get in touch if you want to know more.

ANATOLIA ANCIENT NATURE

Director of photography

Anadolu Ancient Nature documentary film is a big project that will consist of 6 parts. Each episode will be approximately 1 hour. We will describe 6 different habitats in 6 chapters. We will share with you the importance of nature for us and the wonderful stories of wildlife. Filming will take 2 years. It's been 15 months so far. We plan our documentary film to be broadcast in 2024.

EXPLORE WITHOUT GET LOST

Director and Photographer

This project is a challenge. It's a challenge to myself. I worked in the field for a total of 318 days in 2 years. It meant a survival and patience in pursuit of wildlife. With this project, I traveled all over Turkey and wildlife shots, did 54.000km long way. The aim of the project was to photograph especially large mammals (gazelle, wild goat, bear, wolf, deer, etc.) and I managed to take photographs of all but the Striped Hyena. I took pictures of over 300 bird species.

DEERS OF ANATOLIA

Director of photography

I wanted to take the 3 species of deer living in Turkey. These; Red Deer, Dama Dama and Roe deer. I did 152 days of field work in a year to film these genres. I captured the breathtaking images of each one separately. I ran after them every season. Especially deer are my passion.

SEA BIRDS

Director of photography

This project is a project to protect seabirds. I spent days working in the open sea to determine the problems experienced by seabirds and to find their feeding and breeding grounds. I had to shoot videos on the ever-swinging boat. It was not easy to film birds such as the Yelkouan Shearwater, European Storm Petrel, and Scopoli's Shearwater on the boat. I worked off the Mediterranean and Aegean Sea.

PROJECTS: Çalışmalar
PROJECTS: Galeri

MOVIES

Some of the videos on my YouTube channel in Turkey

PROJECTS: Metin
Uçan Balıkların Şehri Van Erciş ve Muradiye İnci Kefali Vlog Bölüm 3
22:35
Ali Şenel

Uçan Balıkların Şehri Van Erciş ve Muradiye İnci Kefali Vlog Bölüm 3

Uçan Balıkların Şehri Van'da Anadolu Kadim Doğa belgesel çekimleri için İnci Kefalini çekmeye gittik. Erciş ve Muradiye ilçelerinde 4 gün boyunca çekim yaptık. İnci Kefali Vlog serisinin 3. bölümü olarak sizlerle... Hem #Erciş hem de #Muradiye ziyaretçi akınına uğrayan bir turizm merkezi olmuş. #incikefali ise ziyaretçilerin asıl geliş sebebi... Merhaba. Kanalımda fotoğraf teknoloji ve doğa içerikli videolar yayınlıyorum. Fotoğrafçılığın temelleri, fotoğraf eğitimleri, kamera ayarları ve ekipman testleri yapıyorum. Nasıl yapılır tarzı videolar üretiyorum. Teknoloji ile ilgili inceleme, test ve yeni gelişmeleri paylaşıyorum. Hayatımızı kolaylaştıran teknolojileri ve bunların etkilerini konuşuyoruz. Ürünler inceliyoruz. Doğa ve yaban hayat içerikleri de bu kanalda sizlerle oluyor. Özellikle kamp, doğada kalmak, çadır kurmak, güvenlik ve hayvanlardan korunmak. Yaban hayat çekimleri, kuş fotoğrafçılığı ve özellikle ülkemizde çok zor görülen yabani hayvanların fotoğraf ve videolarını paylaşıyorum. Yaban hayat fotoğrafçısı ve belgesel içerik üreticisi olarak sizlere Fotoğraf Teknoloji ve Doğa üçgeninde içerikler paylaşacağım. Takipte kalmak ve bu içerikleri kaçırmamak için kanalıma abone olun... Kanalım: http://bit.ly/2ZTySaz Web: https://www.senelfoto.com/ Instagram: https://www.instagram.com/senelfoto/ Facebook: https://www.facebook.com/AliSenelPhotography Twitter: https://twitter.com/senelfoto
Anadolu  Kadim Doğa Belgeselimizin Kamera Arkası 4K
02:12
Ali Şenel

Anadolu Kadim Doğa Belgeselimizin Kamera Arkası 4K

Türkiyenin doğasını ve yaban hayatını anlatmaya çalıştığımız Anadolu Kadim Doğa belgesel filmimizin kamera arkası sizlerle. Elimizden geldiğince çekimlerin kamera arkasını da kayıt altına almaya çalışıyoruz. Kamera arkası da belki ayrı bir bölüm olur belgeselimizde. Bu videoyu sosyal medya hesaplarımızda ve sevgili Yönetmenimiz @BurakDogansoysal kendi Youtube kanalında da yayınladı. #AnadoluKadimDoğa #belgesel #kameraarkası Anadolu Kadim Doğa Yapımcı - Fırat İşbecer Yönetmen - Burak Doğansoysal Görüntü Yönetmeni - Ali Şenel Kamera Arkası - Merve Açıkgöz Kameramanlar - Burak Gezer ve Murat Gezer Merhaba. Kanalımda fotoğraf teknoloji ve doğa içerikli videolar yayınlıyorum. Fotoğrafçılığın temelleri, fotoğraf eğitimleri, kamera ayarları ve ekipman testleri yapıyorum. Nasıl yapılır tarzı videolar üretiyorum. Teknoloji ile ilgili inceleme, test ve yeni gelişmeleri paylaşıyorum. Hayatımızı kolaylaştıran teknolojileri ve bunların etkilerini konuşuyoruz. Ürünler inceliyoruz. Doğa ve yaban hayat içerikleri de bu kanalda sizlerle oluyor. Özellikle kamp, doğada kalmak, çadır kurmak, güvenlik ve hayvanlardan korunmak. Yaban hayat çekimleri, kuş fotoğrafçılığı ve özellikle ülkemizde çok zor görülen yabani hayvanların fotoğraf ve videolarını paylaşıyorum. Yaban hayat fotoğrafçısı ve belgesel içerik üreticisi olarak sizlere Fotoğraf Teknoloji ve Doğa üçgeninde içerikler paylaşacağım. Takipte kalmak ve bu içerikleri kaçırmamak için kanalıma abone olun... Kanalım: http://bit.ly/2ZTySaz Web: https://www.senelfoto.com/ Instagram: https://www.instagram.com/senelfoto/ Facebook: https://www.facebook.com/AliSenelPhotography Twitter: https://twitter.com/senelfoto
Anadolu Kadim Doğa Tanıtım 4K | Belgesel Filmimizin İlk Tanıtım Videosu
02:12
Ali Şenel

Anadolu Kadim Doğa Tanıtım 4K | Belgesel Filmimizin İlk Tanıtım Videosu

Türkiyenin doğasını ve yaban hayatını anlatmaya çalıştığımız Anadolu Kadim Doğa belgesel filmimizin ilk tanıtım filmi sizlerle. Bu teaser ile sizlere belgeselimiz hakkında bir fikir vermeye çalıştık. Dünya standartlarında bir belgesel olması için canla başla çalışıyoruz. Çekimleri 2.5 yıl sürecek. Elimizden geldiğince çekimlerin kamera arkasını da kayıt altına almaya çalışıyoruz. Kamera arkasını da ara ara paylaşmaya çalışacağım. Bu videoyu sosyal medya hesaplarımızda ve sevgili Yönetmenimiz @BurakDogansoysal kendi Youtube kanalında da yayınlamıştı. #AnadoluKadimDoğa #belgesel #yabanhayatı Anadolu Kadim Doğa Yapımcı - Fırat İşbecer Yönetmen - Burak Doğansoysal Görüntü Yönetmeni - Ali Şenel Kamera Arkası - Merve Açıkgöz Kameramanlar - Burak Gezer ve Murat Gezer Merhaba. Kanalımda fotoğraf teknoloji ve doğa içerikli videolar yayınlıyorum. Fotoğrafçılığın temelleri, fotoğraf eğitimleri, kamera ayarları ve ekipman testleri yapıyorum. Nasıl yapılır tarzı videolar üretiyorum. Teknoloji ile ilgili inceleme, test ve yeni gelişmeleri paylaşıyorum. Hayatımızı kolaylaştıran teknolojileri ve bunların etkilerini konuşuyoruz. Ürünler inceliyoruz. Doğa ve yaban hayat içerikleri de bu kanalda sizlerle oluyor. Özellikle kamp, doğada kalmak, çadır kurmak, güvenlik ve hayvanlardan korunmak. Yaban hayat çekimleri, kuş fotoğrafçılığı ve özellikle ülkemizde çok zor görülen yabani hayvanların fotoğraf ve videolarını paylaşıyorum. Yaban hayat fotoğrafçısı ve belgesel içerik üreticisi olarak sizlere Fotoğraf Teknoloji ve Doğa üçgeninde içerikler paylaşacağım. Takipte kalmak ve bu içerikleri kaçırmamak için kanalıma abone olun... Kanalım: http://bit.ly/2ZTySaz Web: https://www.senelfoto.com/ Instagram: https://www.instagram.com/senelfoto/ Facebook: https://www.facebook.com/AliSenelPhotography Twitter: https://twitter.com/senelfoto
PROJECTS: Projeler
bottom of page